23.10.2021

З 2015 року рейтинг Путіна впав на 19%

У Росії за результатами опитування фонду «Громадська думка» рейтинг президента РФ Володимира Путіна істотно знизився після ейфорії 2014-2015 років, пов’язаної з анексією Криму.

Вперше з 2013 року рейтинг тих, хто готовий проголосувати за Путіна, становить 45%. Свій пік підтримки населення президент РФ отримав в 2014-му році (64%) і 2015-м (74%), коли Росія анексувала частину України, допомагала бойовикам на Донбасі і ввела військовий контингент до Сирії.

При цьому знизився й рейтинг довіри до Путіна. Респондентам задавали питання: «Ви довіряєте або не довіряєте В. Путіну?». У серпні безумовно довіряють російському лідерові тільки 24% людей. У березні за цим показником президент мав показник в 43%. Скоріше довіряють – 34%.

Безумовно не довіряють Путіну – 17% опитаних, швидше не довіряють – 18%.

Російський політемігрант Ольга Курносова в коментарі Обозревателю повідомила, що падіння рейтингу Путіна прямо пов’язане з підвищенням пенсійного віку, яке спричинило протести по всій території РФ.

«Дійсно, соціальний протест збільшується. Є міста, де на протести стільки людей не виходило років 10-15. Думаю, що до 20-х чисел серпня, коли заплановано друге читання пенсійної реформи, мітинги будуть посилюватися. До вересня, коли буде єдиний день голосування – ситуація може загостритися. Погіршення економічної ситуації буде посилювати протестну хвилю і Кремль чекає гаряча осінь», – заявила Курносова.

Також Курносова зазначила, що раніше Путін перекладав всю відповідальність за пенсійну реформу на прем’єр-міністра Дмитра Медведєва, але останнім часом страждає саме рейтинг президента.

Як повідомлялося, раніше Путін підписав пакет законів, які створюють офшорні зони на російських островах.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *