01.08.2021

Вони працюють: В Офісі Президента прокоментували ситуацію із нацгвардійцем Марківим

Україна використовує усі можливі механізми, щоб звільнити нацгвардійця Віталія Марківа, якого засудив італійський суд. Італії уже неодноразово пояснювали, що наша держава не допустить такого ставлення до своїх громадян.

Про це на брифінгу розповів заступник керівника Офісу Президента Вадим Пристайко.

Коментуючи вирок, який італійський суд виніс нацгвардійцю Віталію Марківу, він наголосив: теперішній та попередній президенти справді не втручались у цю справу. Адже таким чином Україну могли звинуватити у тиску.

«Безумовно, всі би хотіли висловитись, жахнути їх по мікрофону і розповісти все, що думають про такі справи. Та разом із тим прошу не забувати, що судові справи – доволі чутлива річ, ми не хочемо давати зброю тим, хто скаже, ніби офіційна влада України втручалась, тисне та все інше», – зазначив Пристайко.

Він наголосив: для такого держава має законні можливості – консула, який має право виступати від імені України в суді. Використовуються всі механізми.

«Як ви знаєте, держава Україна допомагає у цій судовій справі, свою роботу ведуть не лише адвокати, за лаштунками триває й дипломатична робота і все інше», – розповів представник Офісу президента.

Пристайко зазначив: італійській владі уже багато разів пояснювали, що Україна не допустить такого ставлення до своїх громадян. Тим більше, справа вже стає політичною.

«Так, є ускладнюючі моменти – італійське громадянство та все інше. Тут є тонкі деталі, які дуже складно пояснювати публічно. Але, насправді, вони дуже впливають на рішення конкретних судів. Повірте, ми працюємо, ця ситуація відома президенту, дії скоординовані з Міністерством закордонних справ та іншими відомствами», – запевнив Вадим Пристайко.

Як повідомлялось раніше, суд в Італії засудив до 24 років позбавлення волі військовослужбовця Національної гвардії України Віталія Марківа.

Його затримали у 2017 році в аеропорту Болоньї за підозрою у вбивстві за попередньою змовою з групою осіб італійського фотографа Андреа Роккеллі в 2014 році під Слов'янськом. За версією італійських слідчих, Марків, перебуваючи на горі Карачун, передав ЗСУ інформацію про перебування журналіста, а також російського перекладача Андрія Миронова на зазначеній території.

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *