03.08.2021

Влада може підняти ціну на газ на третину – експерт

Підвищення цін на газ в Україні у 2018 році є неминучим – питання лиш в тому, наскільки великим воно буде.

Про це у коментарі ZIK заявив президент Центру глобалістики «Стратегія XXI » Михайло Гончар – «Треба виходити з того, що підвищення не було минулого року. Цього року ціни мають зрости. І суперечка тут йде не з точки зору того, що уряд не хоче підвищувати ціни, а МВФ каже підвищувати – суперечка йде щодо того, як і в яких розмірах це підвищення можливе«.

При цьому він наголосив: якщо ціна підвищиться не більше, ніж на 10%, це буде в рамках прийнятного – «А коли «Нафтогаз» називає цифри під 30%, то мені здається, що це перебір. І, зрештою, це буде погано і для самого «Нафтогазу», оскільки обернеться неплатежами».

Крім того, Гончар висловив переконання, що підвищення відбудеться вже після завершення опалювального сезону – «Залишилось фактично 2 активних місяці опалювального сезону – всередині квітня він закінчується. І я думаю, що переговори з МФВ ще триватимуть. Тому не думаю, що підвищення буде зараз».

Раніше екс-міністр економіки Володимир Лановий заявив, що співпраця з МВФ потрібна Україні тільки для покупки російського газу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *