26.07.2021

Верховний Суд дозволив партії Саакашвілі повторно подати документи на реєстрацію на виборах

Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду відхилив апеляцію Центральної виборчої комісії (ЦВК) щодо реєстрації кандидатів у народні депутати від партії «Рух нових сил» Михайла Саакашвілі, повідомляє Укрінформ.

Суд залишив у дії чинне рішення Шостого апеляційного адміністративного суду Києва, який скасував постанову ЦВК про відмову в реєстрації кандидатів у народні депутати від партії «Рух нових сил» та зобов’язав повторно розглянути подані політсилою документи.

«Спірна постанова Центральної виборчої комісії від 23 червня 2019 року №1205 є протиправною та підлягає скасуванню. З огляду на викладене, суд першої інстанції дійшов законного та ґрунтовного висновку про задоволення позову. Відповідно до статті 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення… Керуючись статтями 271-273, 278, 308, 310, 315, 316, 321, 322 КАС України, Верховний Суд постановив: апеляційну скаргу Центральної виборчої комісії залишити без задоволення, рішення Шостого апеляційного адміністративного суду від 25 червня 2019 року – без змін. Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та оскарження не підлягає», – йдеться в рішенні суду.

Згідно з ухвалою суду, ЦВК має повторно розглянути подані «Рухом нових сил» документи на реєстрацію для участі в позачергових парламентських виборах.

Представники політсили в залі суду після винесення рішення скандували «Суду – повага». При цьому другий номер у передвиборчому списку «Руху нових сил» Давід Сакварелідзе заявив, що 29 червня партія повторно подаватиме документи до ЦВК.

Також Сакварелідзе повідомив, що партія хоче довести політичну і кримінальну вину ЦВК.

Як повідомлялося, у ЦВК заявили, що суд не має повноважень змусити їх реєструвати «Рух нових сил» на парламентських виборах.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *