22.10.2021

У КВУ розповіли, як нардепи підкуповували виборців на Великдень

На Великдень три політичні партії і більше 20 депутатів масово роздавали паски, що є технологією підкупу виборців.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

«Паски з політичною символікою – технологія купівлі голосів. Під час великодніх свят три парламентські партії і більше 20 депутатів-мажоритарників організували масову роздачу святкових кошиків та пасок і провели інформаційні кампанії про свою «благодійність», – написав він.

За словами Кошеля, зокрема, низка обласних організацій партії «Опозиційний блок» роздавали «святкові кулічі» малозабезпеченим родинам та дитячим садкам.

Він також додав, що київська міська організація «Батьківщини» організувала освячення п’яти тисяч пасок із партійною символікою для відправлення в зону АТО, а волинська організація «Радикальної партії Олега Ляшка» надсилала ветеранам освячені паски.

За словами голови КВУ, серед найбільш активних депутатів-мажоритарників – Олег Надава (БПП), від імені якого було роздано 10 тисяч пасок у Слов’янську Донецької області, та Дмитро Добкін («Опозиційний блок», брат Михайла Добкіна ­– Ред.), який забезпечив поквартирну роздачу пасок жителям міста Первомайський на Харківщині.

Кошель зазначив, що формально партії та народні депутати не порушили норми чинного законодавства, і не виключено, що у їхніх фінансових звітах ці паски будуть оформлені як партійна сувенірна продукція, або ж роздача буде оформлена на благодійні фонди.

«Однак, за своєю суттю, така «діяльність» є технологією підкупу – різновидом передвиборних пакетів із гречкою. А християнські свята і церковні символи – лише антураж для дешевого політичного піару», – підкреслив він.

Як повідомлялося раніше, більш ніж половина громадян України виступають за проведення дострокових виборів депутатів Верховної Ради.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *