03.12.2021

Туск дорікнув керівній партії Польщі через постачання вугілля з ОРДЛО

Президент Європейської ради Дональд Туск дорікнув керівній партії «Право і справедливість» через інформацію щодо постачання вугілля з окупованого Донбасу до Польщі.

Про це він розповів, звертаючись до людей перед будівлею Варшавського університету, передає Європейська правда з посиланням на польське видання Money.pl.

«Це незвично дивна форма патріотизму – привозити російське вугілля з окупованого Донбасу, фінансувати імперські ідеї Путіна, надаючи йому 3,5 млрд злотих у рік за цю сировину, щоб він міг загрожувати нашим найближчим сусідам, а також труїти цим вугіллям польських дітей», – заявив Туск.

Цю інформацію він дізнався із журналістського розслідування видання Dziennik Gazeta Prawna про процедуру імпорту до Польщі вугілля з Донбасу.

За даними видання, з березня 2017 року по вересень 2018 року до Польщі поставили 304 тисячі тонн антрациту з Донбасу. Крім того, до Польщі потрапляє вугілля, яке видобувається в Росії.

Видання наголошує, що імпортером антрациту з Донбасу не є польський уряд, що йдеться про приватні фірми.

Повідомляється, що в уряді стежать за імпортом вугілля, однак не знають, чи потрапляє до Польщі вугілля з окупованого Донбасу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *