21.10.2021

Тимошенко вимагає звіту в парламенті Супрун та керівництва НАБУ

Лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко вимагає негайного звіту в парламенті керівництва Міністерства охорони здоров’я України та Національного антикорупційного бюро України щодо ситуації зі знищенням системи охорони здоров’я.

Про це вона заявила під час свого виступу з трибуни Верховної Ради, інформує офіційний сайт політичної сили.

«Я вимагаю, щоб у парламенті були заслухані звіти в.о. міністра охорони здоров’я та керівництва НАБУ щодо ситуації зі знищенням здоров’я та життя людей в Україні», – наголосила політик.

Так, вона розкритикувала роботу антикорупційних органів, адже вони до цього часу не відреагували на інформацію, викладену у двох звітах Рахункової палати України, щодо ганебної ситуації із закупівлею ліків МОЗом за державний кошт для потреб українців, повідомляє сайт політичної сили.

«В одному звіті йдеться про те, що ми, як країна, переплачуємо за державні ліки у повному обсязі. Наприклад, 5-6 млрд гривень, а потім 20 місяців ліки не постачаються. Вдумайтеся: сьогодні заплатили  за ліки – і майже два роки не маємо жодної пігулки! Скажіть, хто це придумав? Чому не відреагували на звіт Рахункової палати, коли на 400 млн гривень закупили ліки для онкохворих людей, а потім їх просто знищили, бо завершився термін придатності! Жодної реакції жодного антикорупційного органу!», – зазначила Тимошенко.

Зазначається, що лідер «Батьківщини» обурена тим, що з боку держави знято контроль за якістю ліків, що купуються за державний кошт.

Окрім того, парламентарій розповіла про шокуючу інформацію з другого звіту Рахункової палати.

«Зараз до України надходять ліки для клінічних випробувань. Чому українці про це нічого не знають? І чому  над нами, без нашого відома, хтось ставить якісь клінічні експерименти? Ми що, третя країна світу і всім байдуже?», – запитала вона і продемонструвала лист Рахункової палати про те, що звіти були надіслані в НАБУ, а жодної відповіді немає.

Тимошенко впевнена, що антикорупційні структури мають на це реагувати.

Голова партії також наголосила під час виступу, що «Батьківщина» голосуватиме за закон щодо створення в Україні Антикорупційного суду так само одностайно, як підтримувала створення НАБУ, Національного агентства з питань запобігання корупції та інших антикорупційних структур.

Нагадаємо, раніше Юлія Тимошенко закликала Верховну Раду розглянути питання звільнення глави правління НАК «Нафтогаз України» Андрія Коболєва та виконувача обов’язків міністра охорони здоров’я Уляни Супрун.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *