24.07.2021

Суд відмовив Нацполіції у вилученні речових доказів у справі про стрілянину Пашинського

Суд відмовився дати доступ Національній поліції та дозволити вилучення речових доказів у справі про стрілянину народного депутата від «Народного фронту» Сергія Пашинського у місцевого жителя В’ячеслава Хімікуса.

У квітні поточного року Головне слідче управління Нацполіції відкрило кримінальне провадження за фактом хуліганства, передають Українські Новини.

«Під час досудового розслідування встановлено, що 31.12.2016 року близько 17:20 на дорозі неподалік с. Хлепча Васильківського району Київської області, Хімікус на ґрунті раптово виниклих неприязних відносин із Пашинським, діючи з хуліганських мотивів, умисно наніс йому удар скляною пляшкою по голові, заподіявши тілесні ушкодження», – сказано в мотивувальній частині судового рішення.

При цьому під час досудового розслідування поліція встановила, що у провадженні Головного слідчого управління Генеральної прокуратури також є кримінальне провадження, відкрите за заявою Хімікуса за фактом заподіяння йому тяжких тілесних ушкоджень Пашинським.

У вересні поточного року Нацполіція звернулася до суду з проханням оглянути і вилучити з Генпрокуратури речові докази, а саме 2 гільзи, відстріляну кулю, осколки скла, змив речовини бурого кольору, фрагменти радіатора автомобіля марки Volkswagen.

«Крім того, слідчий у клопотанні зазначає, що оскільки є достатні підстави вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення оригіналів документів, доступ до яких він просить надати, клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів слід розглядати без виклику представника Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України», – сказано в ухвалі суду.

Водночас, суд відмовив поліції, зазначивши, що запитувані документи і предмети становлять таємницю слідства, тому доступ до речових доказів у вищевказаному кримінальному провадженні може бути надано тільки з дозволу прокурора.

Нагадаємо, у Генеральній прокуратурі України відмовляються надати відеодокази інциденту з нардепом від «Народного фронту» Сергієм Пашинським, який стріляв у громадянина В’ячеслава Хімікуса.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *