20.09.2021

США вважає важливим виведення військ з Афганістану, – Reuters

Президент Дональд Трамп намагається вивести значну кількість війська з Афганістану.

Про це повідомили агентству Reuters два урядових представника.

Невдовзі після виступу урядових осіб, міністр оборони Джим Маттіс заявив, що покидає посаду, щоб Трамп зміг отримати голову Пентагону ближче до своїх поглядів.

Маттіс висловився за збереження сильної військової присутності США в Афганістані для зміцнення дипломатичних зусиль миру. Він також виступив проти виведення військ США із Сирії, про що Трамп заявив у середу, який спантеличив союзників і викликав жорстку реакцію республіканців у Конгресі.

Пентагон відмовився коментувати ситуацію щодо Афганістану.

Гарретт Маркіз, представник Ради національної безпеки, заявив, що Білий дім не коментує «майбутні стратегічні розробки».

Американські урядовці, які виступили на умовах анонімності, заявили, що тисячі з 14 000 військовослужбовців можуть бути відправлені додому, в результаті обговорення, розголошення якого може підірвати мирний процес з «Талібаном».

Трамс приватно висловлював думку про становище американських військових в Афганістані, висловлюючи союзнику нещодавно в середу слова про те, «Що ми робимо там. Ми ж були там всі ці роки».

Джерело, яке попросило залишитися невідомим, заявило, що президент «втратив терпіння» з американською військовою присутністю в Афганістані.

Понад 2400 військовослужбовців США були вбиті в 17-річній війні в Афганістані, а чиновники Пентагону неодноразово застерігали, що швидкий вивід військ дозволить бойовикам розробити нові плани, такі, як напади 11 вересня 2001 р, які занурили США в епоху відкритих військових дій.

Сенатор республіканців Ліндсі Грем, який часто є усним союзником Трампа, попередив про можливу небезпеку для Сполучених Штатів, якщо це станеться.

 «Умови в Афганістані – на даний момент – роблять виведення американських військ стратегією високого ризику. Якщо ми продовжуватимемо йти таким курсом, ми застановлюємося на рух до втрати всіх наших результатів і прямуємо до другого 11 вересня», – заявив Грем в своїй заяві.

Трамп минулого року схвалив збільшення кількості американських військ, однак визнав, що зробив це неохоче. Американські чиновники заявили виданню, що Трамп прагне закрити афганський конфлікт.

Довідка: Таліби посилили свій контроль протягом останніх трьох років, де уряд у Кабулі контролює лише 56 відсотків Афганістану, зменшившись із 72 відсотків у 2015 році.

Переклад І.Филипіва

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *