20.09.2021

США мають намір визнати іранський КВІР терористичною організацією

Адміністрація США має намір внести іранський Корпус вартових Ісламської Революції (КВІР) до списку терористичних організацій.

Про це пише газета The Wall Street Journal із посиланням на неназвані офіційні особи, передає Інтерфакс-Україна.

«Рішення, про яке можуть оголосити вже в понеділок (8 квітня – ІФ) за підсумками кількох місяців обговорень, може стати першим прикладом, коли частина (збройних сил – ІФ) іноземної держави офіційно визнана терористичною організацією», – пише газета.

За її даними, на підтримку рішення висловилися держсекретар США Майк Помпео і радник з національної безпеки Джон Болтон.

Водночас кілька високопоставлених співробітників Пентагону, зокрема голова Об’єднаного комітету начальників штабів США Джозеф Данфорд, висловилися проти такого рішення, оскільки воно може спричинити негативні наслідки для сил США в регіоні, але не заподіє бажаної шкоди іранській економіці. Також є сумніви щодо наслідків такого рішення в ЦРУ.

Іран відповість симетрично в разі визнання Вашингтоном КВІР терористичною організацією і внесе Збройні сили США до свого аналогічного списку, наводить слова голови парламентського комітету у закордонних справах і національної безпеки Хішматолли Фалахатпіше агентство Mehr.

«Якщо КВІР буде включено до списку терористичних організацій у США, ми внесемо військових цієї країни до нашого терористичного списку поряд із «ІД» (терористичне угрупування, заборонене в РФ)», – наводить агентство його заяву в Twitter.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *