23.10.2021

Російські ЗМІ повідомили про можливу дату обміну полоненими між РФ і Україною

Процес обміну утримуваними особами між Росією і Україною, можливо, буде запущений до кінця цього тижня.

Про це повідомили російському Інтерфаксу в середу два дипломатичних джерела.

«Обмін може початися до кінця тижня, ймовірна дата – 7 вересня», – сказав «Інтерфаксу» дипломатичне джерело.

Тим часом, інше джерело, підтвердивши, що обмін запланований на суботу, зазначив, що домовленості носять попередній характер. «Поки досягнуті лише рамкові домовленості. Остаточно дату і умови обміну сторони узгодять в середині тижня», – сказав він.

У Кремлі утрималися від коментарів у зв’язку з повідомленнями про те, що обмін ув’язненими між Росією і Україною може початися 7 вересня.

«Тема чутлива. Анонсів тут бути не може», – сказав «Інтерфаксу» прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков. Він пообіцяв: «Факт стане відомим».

Президенти Росії і України Володимир Путін і Володимир Зеленський двічі в ході телефонних розмов обговорювали ситуацію з утримуваними особами. Розмови відбулися 12 липня і 7 серпня.

В середині липня уповноважений Верховної ради України з прав людини Людмила Денисова і уповноважений з прав людини в Росії Тетяна Москалькова обмінялися списками ув’язнених в Росії і Україні. У списку від українського омбудсмена значилося 150 чоловік, в списку російського омбудсмена – 34.

Пізніше прессекретар генпрокурора України Лариса Сарган сказала про підготовку обміну «35 на 35».

П’ятеро засуджених в РФ українців Володимир Балух, Павло Гриб, Микола Карпюк, Станіслав Клих і Олександр Кольченко були доставлені з колоній в СІЗО «Лефортово», повідомив 20 серпня «Меморіал». Пізніше цю інформацію підтвердив відповідальний секретар Громадської спостережної комісії Іван Мельников.

«Щодо етапованих в Москву п’яти засуджених вирішують питання про видачу їх Україні для відбування покарання, призначеного судами в РФ», – сказав обізнане джерело «Інтерфаксу».

На наступний день український адвокат Валентин Рибін, який представляє інтереси деяких із затриманих в Україні громадян РФ, повідомив агентству «Інтерфакс-Україна» що до обміну готують росіян Максима Одинцова і Олександра Баранова. В ефірі телеканалу «Росія 24» він уточнив, що 12 росіян можуть взяти участь в обміні.

Про те, що 29 серпня був доставлений до Москви і український режисер Олег Сенцов, засуджений за звинуваченням у тероризмі, Інтерфаксу повідомило інформоване джерело. А Мельников повідомив, що в СІЗО «Лефортово» доставили засудженого в Росії за шпигунство українця Романа Сущенка.

Нагадаємо, раніше речниця Служби безпеки України Олена Гітлянська повідомила, що процес переговорів щодо обміну заручників триває.

Російський омбудсмен Тетяна Москалькова пояснила, чому затягується процес щодо взаємного звільнення полонених між Росією та Україною.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *