16.10.2021

Раді запропонували створити Бюро фінансових розслідувань

У Верховній Раді зареєстровано проєкт закону, який передбачає створення Бюро фінансових розслідувань.

Відповідний документ вніс народний депутат Данило Гетманцев від фракції «Слуга народу».

Як зазначається на сайті парламенту, його було зареєстровано 30 серпня.

Згідно з пояснювальною запискою, законопроєкт розроблено з метою розділення сервісної та правоохоронної функцій податкової служби, ліквідації податкової міліції, оптимізації структури та чисельності органів, які ведуть боротьбу зі злочинами у сфері фінансів, усунення дублювання їх функцій та cтворення Бюро фінансових розслідувань. Воно буде центральним органом виконавчої влади, який реалізовуватиме державну політику з питань запобігання, виявлення, припинення, розслідування та розкриття кримінальних правопорушень у сфері господарської діяльності, які прямо чи опосередковано заподіюють шкоду публічному інтересу у сфері фінансів.

Як зазначається, законопроєктом передбачається створення Бюро фінансових розслідувань, як центрального органу виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів України. Бюро фінансових розслідувань складається з центрального апарату та 7 територіальних управлінь, зареєстрованих як юридичні особи публічного права.

Кількість працівників бюро буде встановлюватись Кабміном, а закон передбачатиме можливість переходу колишніх працівників податкової міліції до бюро.

Окрім цього, законопроєкт не передбачає ліквідацію будь-яких підрозділів СБУ та МВС.

Раніше повідомлялося, що відсьогодні в Україні починає працювати Вищий антикорупційний суд (ВАКС).

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *