15.06.2021

Путін прийняв гучне рішення щодо ізоляції російського інтернету

Президент РФ Володимир Путін 1 травня підписав закон “Про забезпечення сталої роботи російського сегмента інтернету (рунету) в разі його відключення від глобальної інфраструктури всесвітньої мережі”.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, закон в середу, 1 травня, оприлюднили на офіційному інтернет-порталі правової інформації РФ.

Закон авторства сенаторів Андрія Клішаса і Людмили Бокової і депутата Держдуми Андрія Лугового в Росії більш відомий під назвою  “Про ізоляцію рунету” або “Про суверенний інтернет”.

Зокрема, законом передбачено:

– створення можливостей для мінімізації передачі за кордон даних, якими обмінюються між собою російські користувачі,
оператори зв’язку “при виникненні загрози” повинні будуть забезпечити можливість централізованого управління трафіком в Росії;

– введення правил маршрутизації трафіку, відповідно до яких весь обмін трафіком повинен буде здійснюватися через певні точки обміну, включені до спеціального реєстру. Вести реєстр буде Роскомнадзор, а вимоги до забезпечення функціонування точок обміну трафіком будуть затверджуватися Мінкомзв’язку Росії за узгодженням з ФСБ;

– на мережах зв’язку будуть встановлені технічні засоби, які будуть визначати джерело трафіку і за допомогою яких можна буде обмежити доступ до ресурсів із забороненою інформацією;

– в Росії буде створено інфраструктуру для “автономного інтернету” без можливості підключення російських операторів зв’язку до зарубіжних кореневих серверів.

Нагадаємо, депутати Держдуми РФ прийняли в першому читанні законопроект сенатора Андрія Клішаса про ізоляцію російського сегменту інтернету. За документ проголосували 334 депутати, проти — 47. Проти законопроекту виступили представники всіх фракцій, окрім «Єдиної Росії».

Раніше в мережі двома новинами показали всю суть Російської Федерації – в країні не вистачає грошей на медицину, але влада збирається витратити велику суму на зовсім інше – на ізоляцію російського інтернету заклали 1,8 млрд, а пізніше 30 млрд рублів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *