19.09.2021

Прокуратура АР Крим за 4 роки не оголосила жодної підозри у справі викрадення Сенцова, Кольченка та інших

Фото дня

За чотири роки прокуратура АР Крим не оголосила про підозру жодній особі у справі про викрадення Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Олексія Чирнія і Геннадія Афанасьєва. 

Про це в ефірі Громадського радіо сказав начальник управління прокуратури АРК Євген Комаровський.

Справу за фактами катування, незаконного позбавлення волі та вивезення з території України кримська прокуратура відкрила у 2014 році.

«У травні 2014 Сенцова, Кольченка, Чірне і Афанасьєва затримали представники незаконно створених у Криму силових органів нібито за організацію терористичних актів. Потім етапували їх з Сімферополя до Москви», — каже Комаровський.

На сьогодні допитали свідків — журналістів, громадських активістів, родичів. Оглянули публікації у ЗМІ.

Геннадій Афанасьєв впізнав трьох оперативників так званого ФСБ Криму. Зараз на них збирають характеристики. Але жодному не повідомляли про підозру.

«Наразі проводиться комплексна психолого-психіатрична експертиза з потерпілим Афанасьєвим, за результатами якої, буде повідомлено про підозру», — каже начальник управління прокуратури АРК.

Серед фігурантів справи прокуратура допитала звільненого з полону, Геннадія Афанасьєва. Проте, офіційно не встановила місцезнаходження ще чотирьох осіб, яким вдалося виїхати з Криму до материкової України. 

Останнім часом в українському медіа просторі звикли говорити, що фігурантів справи Олега Сєнцова четверо: сам Олег Сенцов, засуджений до 20 років колонії суворого режиму ув’язнення в РФ, Олександр Кольченко, який отримав 10 років суворого режиму, Олексій Чирній з 7-річним терміном і Геннадій Афанасьєв, якому теж дали 7 років ув’язнення, але «помилували» 14 червня 2016 року.

Однак насправді у травні 2014 року в окупованому Криму російська ФСБ готувалася затримати вісьмох людей. Чотирьох з них затримали і їхні прізвища всім відомі. Ще четверо виїхали на материкову Україну й уникли арешту. ФСБ оголосила їх у розшук, однак знайти так і не змогла. Імена четвірки знаходимо у повідомленнях ЗМІ за 2014-2015 роки: це Енвер Асанов, Микита Боркін, Ілля Зуйков і Степан Циріль. Чи всі вони зараз знаходяться на материку, нам не відомо.

«Аргумент»

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *