06.12.2021

Польські компанії б’ють тривогу через безвіз: Не вистачає українських рук, заробітчани рвуться далі на Захід

За перші п’ять місяців 2017 року Польщі істотно зросла кількість виданих дозволів на працевлаштування громадян України.Таких паперів видали 773 тисячі, як свідчать дані Міністерства сім’ї, праці і суспільної політики. Як повідомляє Rzeczpospolita, це на 50% більше, ніж за аналогічний період минулого року і більше, ніж виданих дозволів за весь 2015 рік.

Повідомляє портал АНТИКОР з посиланням на ЗМІ.

Ці цифри підтверджують те, що рекрутингові агентства бачать щодня, а саме зростання попиту на робочі руки з-за кордону в Польщі, зокрема в сфері сезонних робіт. «Роботодавці в аграрній сфері, в садівництві або в харчовій промисловості дійшли до межі, тому що не можуть на цей сезон знайти досить польських працівників. Єдиним порятунком залишаються українці», — сказав представник групи Work Service Кшиштоф Інглот, чия компанія займається пошуком працівників в Україні для польських компаній.

Директор компанії з працевлаштування Otto Work Force Томаш Дудек додає, що сьогодні попит на українських заробітчан настільки високий, що роботодавці занижують вимоги. Ця тенденція особливо помітна в Південній Сілезії, в Великопольському воєводстві, зокрема в околицях Варшави, де дефіцит кадрів найгостріший. «Там все частіше чути від роботодавців, що ситуація настільки драматична, що вони готові прийняти будь-кого, хто хоче працювати, навіть якщо у нього немає досвіду або він не знає ні слова польською мовою», — каже Дудек. Втім, і працівників з України стає знайти важче.
Видання Rzeczpospolita пише, що частина українців вже дивиться на можливості пошуку більшого заробітку в Західній Європі. З 11 червня ЄС скасував візовий режим для громадян України, дозволивши їм 90 днів перебувати в країнах об’єднання. Це, правда, стосується тільки туристичних поїздок і не дозволяє легально працювати в ЄС.

Але в Польщі мало хто вірить в твердість цієї умови. За словами Кшиштофа Інглота, безвізовий режим — це тест перед відкриттям дверей перед заробітчанами з України. На його думку, скоро ЄС відкриє свій ринок праці для українців. Представники рекрутингових компаній все частіше заявляють, що Польщі необхідна більш послідовна і тривала імміграційна політика, яка б допомогла утримати українців у країні.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *