23.10.2021

Оточення Януковича заплатило політикам Євросоюзу 7 млн євро за лобістські послуги

Оточення екс-президента України Віктора Януковича витратило 7 млн євро, аби через політтехнолога Пола Манафорта залучити для лобіювання своїх інтересів низку європейських політиків.

Про це йдеться у матеріалі DW.

Повідомляється, що зазначена інформація випливає з документів слідства в США, які опинилися у розпорядженні видання.

Згідно з матеріалами, в неформальну «Габсбурзьку групу», яка лобіювала інтереси оточення екс-президента Януковича, входили екс-прем’єр Італії Романо Проді і колишній президент Польщі Олександр Кваснєвський, а очолював «таємних лобістів» екс-канцлер Австрії Альфред Гузенбауер.

Високопоставлені екс-політики об’єднувалися в групу, яку Манафорт представив своїм українським замовникам як «проект Супер-VIP».

Європейські політики виступали на панельних дискусіях в авторитетних експертних центрах в Європі і США з написаними під диктовку радниками Януковича промовами. Зокрема, лобістські зусилля у США полягали в тому, аби переконувати членів Конгресу, що вибори в Україні були «легітимними», а ув’язнення лідерки опозиції Юлії Тимошенко – законне.

За даними американського слідства, на це було витрачено близько 2 млн євро.

На послуги американських «приватних детективів», які підготували звіт, що мав довести світовій громадськості нібито обґрунтованість і законність ув’язнення Юлії Тимошенко, було витрачено чотири мільйони євро. Ще один мільйон переказали PR-компанії, яка мала популяризувати цей звіт через світові ЗМІ.

Для лобіювання інтересів української влади і «Партії регіонів» в Брюсселі було створено «Європейський центр сучасної України».

Раніше повідомлялося, що американський політтехнолог і колишній радник екс-президента України Віктора Януковича Пол Манафорт допомагав переслідувати тодішнього лідера опозиції Юлію Тимошенко.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *