16.10.2021

НАБУ та САП підтримали закон Зеленського про Антикорсуд

Національна антикорупційне бюро (НАБУ) та Спеціальна антикорупційна прокуратура (САП) закликали Верховну Раду ухвалити зміни до законопроекту про Вищий антикорупційний суд щодо початку роботи.

Про це вони повідомили у спільний заяві.

Якщо зміни не прийняти, то це поставить крапку на справах високопосадовців, вважають антикорупціонери.

«Якщо цього не станеться, зусилля зі створення Антикорупційного суду як інституції, покликаної поставити крапку у справах високопосадовців та призначити їм справедливе покарання за вчинені злочини, виявляться марними. Натомість шанси уникнути справедливого покарання у корупціонерів зростуть», – пишуть у заяві.

Велика кількість справ може заблокувати роботу Антикорупційного суду, вважають у НАБУ та САП.

«За чинним законодавством, до ВАКС мають скеруватися всі справи щодо корупції, від найнижчого до топового рівня службовців та посадовців. Це – понад 3 500 кримінальних проваджень. Їхня кількість зростатиме. Це може стати непід’ємним тягарем і заблокувати роботу 38 суддів ВАКС.  Водночас, на розгляд справ від НАБУ і САП припадає лише 5% загального обсягу роботи. А це – саме ті резонансні провадження, вироків у яких з нетерпінням очікує суспільство», – стверджують НАБУ та САП.

Нагадаємо,  18 липня Верховна Рада може зібратись, щоб ухвалити закони, необхідні для функціонування Вищого антикорупційного суду.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *