31.07.2021

На Землі виявили десятки таємничих озер

Десятки невідомих раніше озер виявили під крижаним покривом Гренландії.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться у матеріалі видання “Популярна механіка“.

Автори статті відзначають, вчені давно підозрювали, що під льодами Гренландії ховається багато озер. Деякі з них можуть формуватися, наприклад, коли тиск зверху або ж геотермальні гарячі точки внизу призводять до танення певної кількості льоду.

Таємничі озера знайшли за допомогою аналізу даних радіосигнального зондування, які за 20 років зібрали представники місії NASA IceBridge. Також допомогли дані топографічних карт щита.

Таким чином вчені виявили в цілому 56 кандидатів на озера. Цікаво, що 11 з них помітні вже протягом як мінімум 10 років – іншими словами, вони постійні.

Якщо порівнювати такі озера Гренландії з аналогічними під поверхнею Антарктиди, то перші значно меншої довжини – від 200 метрів до 5,9 кілометра. Крім того, в Антарктиді таких озер вже понад 400, тоді як в Гренландії їх до недавнього було всього чотири (зараз вже 60).

Як повідомлялося раніше, американські фахівці розробили детальну топографічну карту Антарктиди. Отримана карта відображає всі ділянки поверхні материка з роздільною здатністю від двох до восьми метрів, тоді як досі звичайна здатність  карт становила 1 тисячу метрів.

Дослідники з Колумбійського університету виявили під льодовиковим покривом Антарктиди тектонічний рельєф, який чинить вагомий вплив на танення найбільшого крижаного шельфу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *