23.10.2021

Мінкульт судиться з Мін’юстом через незаконність розміщення каплички УПЦ МП

Міністерство культури України та нардеп Ігор Луценко намагаються через суд довести незаконність розміщення каплички УПЦ МП на території Національного музею історії.

Однак, сьогодні Адміністративний окружний суд міста Києва переніс розгляд справи через відсутність представників УПЦ МП, передає кореспондент інтернет-видання UA1.

За словами нардепа Ігоря Луценка, у 2012 році релігійна організація через суд отримала дозвіл на встановлення тимчасової споруди. Однак, пізніше державний реєстратор Міністерства юстиції надав дозвіл на використання релігійною організацією території вдвічі більшої за ту, що дозволив суд.

«Ми подали позов проти Міністерства юстиції в особі реєстратора, котрий в 2012 році абсолютно протиправно зареєстрував цей об’єкт нерухомості. В рішенні суду було вказано три контейнери. Тобто, тимчасові споруди, які можна переміщувати. Натомість реєструється повноцінний об’єкт нерухомості у вигляді каплички з фундаментом. До того ж, площу в рішенні суду було вказано 60 кв.м, а зареєстровано 133 кв.м», – розповів Луценко.

Він також додав, що державний реєстратор не з’являється на судові засідання, а відповідачем є саме Міністерство юстиції. При цьому, якщо рішення реєстратора суд визнає незаконним, його мають притягнути до кримінальної відповідальності.

Зазначимо, що позов до суду подало керівництво Національного музею історії України за розпорядженням Мінкульту.

Сам міністр культури Євген Нищук відзначив, що у справі не повинне підніматись релігійне питання, а вирішувати спір потрібно виключно в юридичній площині.

Нагадаємо, раніше депутат Київради від «Свободи» Юрій Сиротюк заявляв про необхідність знесення каплички УПЦ МП на території Національного музею історії України як єдиний шлях вирішення конфлікту навколо неї.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *