21.01.2022

«Ми лобіюємо земельну реформу в Вашингтоні»: глава Аграрного фонду Радченко розповів про майбутнє ринку землі

Радченко  пропонує поетапну модель, що передбачає тимчасове обмеження доступу іноземців.

«Ми лобіюємо земельну реформу в Вашингтоні»: глава Аграрного фонду Радченко розповів про майбутнє ринку землі

Глава правління Аграрного фонду — Андрій Радченко в інтерв’ю The Page розповів про співпрацю з американськими аграрними компаніями, лобіюванні земельної реформи і майбутньому очолюваної компанії. Про це пише «Знай«.

Нагадаємо, раніше російське видання Russia Today звинуватило Радченка у співпраці з американською консалтинговою компанією Yorktown Solutions і просуванні земельної реформи в Вашингтоні.

«Ми в «Аграрному фонді» вже п’ять років безпосередньо стикаємося з проблемами фермерських господарств, у яких недостатньо фінансування і які не можуть залучити кредити і розпоряджатися землею. До Вашингтона я приїхав для залучення партнерів і капіталу для роботи «Аграрного фонду», але став отримувати питання від американських партнерів про те, яке моє ставлення до відкриття ринку землі. Ви називаєте це лобізмом? Добре, я лобіював інтереси України. Тому що ми бачимо в особі США і в особі американських компаній дійсно стратегічних партнерів у розвитку бізнесу та аграрної галузі в Україні» – відповів на звинувачення в свою адресу Андрій Радченко.

Що стосується формату майбутнього ринку землі, то глава Аграрного фонду пропонує поетапну модель, що передбачає тимчасове обмеження доступу іноземців. Також, наріжними каменями реформи є обмеження по концентрації земельних масивів, забезпечення фермерам можливості викупити оброблювані ділянки і інші інфраструктурні елементи.

«Не можна прийняттям одного закону взяти і побудувати ефективний ринок землі. Уряд України має забезпечити функціонування спеціального фонду, який зможе кредитувати українських фермерів за низькими ставками, і тимчасово обмежити допуск нерезидентів і великого бізнесу на земельний ринок. Це важливі деталі, які ще будуть дискутуватися. Упевнений, ми прийдемо до оптимального варіанту» – говорить Радченко.

Раніше новопризначений Міністр економіки та сільського господарства Тимофій Милованов заявив про те, що в Уряді розглядають 35 сценаріїв зняття мораторію і переходу до ринкового обороту землі. У той же час, підсумковий законопроект і основні характеристики майбутнього ринку землі – ще не представлені до публічного обговорення.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *