23.10.2021

Інформатора, який повідомив про розмову Трампа із Зеленським, взяли під федеральний захист

Інформатор, який повідомив про розмову президента США Дональда Трампа з українським лідером Володимиром Зеленським, в даний час знаходиться під федеральним захистом.

У листі адвоката «інформатора» Ендрю Бакая вказується, що офіс директора Національної розвідки активував «відповідні ресурси» для його захисту, повідомляє Інтерфакс.

Відзначається, що співробітник розвідки побоюється за свою безпеку після погроз на його адресу.

До цього часу  мало що відомо про викривача, який, згідно зі скаргою, не був безпосереднім свідком розмови, але був проінформований про його зміст колегами з Білого дому.

The New York Times повідомила, що викривач є співробітником ЦРУ, який в даний час працює в штаб-квартирі агентства в Ленглі.

Раніше президент США Дональд Трамп заявив, що заслуговує на те, щоб зустрітися з інформатором, який подав на нього брехливу скаргу, після розмови з президентом України Володимиром Зеленським. 

«Крім того, я хочу зустрітися не лише з моїм викривачем, який представив цю інформацію, а також з особою, яка незаконно передала цю інформацію. Ця людина шпигувала за американським президентом. Великі наслідки!», – наголосив Дональд Трамп.

Нагадаємо, у Сполучених Штатах Америки опублікували текст скарги співробітника розвідки на телефонну розмову між Дональдом Трампом та Володимиром Зеленським.

Згідно з повідомленням, чиновники Білого Дому були «глибоко стурбовані» телефонною розмовою Дональда Трампа 25 липня з президентом України Володимиром Зеленським.

У скарзі йдеться що особистий адвокат Трампа Руді Джуліані «є центральною постаттю в цій роботі».

Згідно зі скаргою, адвокати Білого Дому «вже обговорювали» питання про те, «як ставитися до дзвінка, так як, за словами чиновників, вони стали свідками того, як президент зловживає своїм службовим становищем в особистих цілях». 

25 вересня державний департамент США оприлюднив стенограму розмови президента України Володимира Зеленського та американського президента Дональда Трампа. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *