16.10.2021

Гройсман запевнив, що восени газ для населення не подорожчає

Ціна на газ для населення восени підніматись не буде.

Про це заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман в інтерв’ю Фактам тижня.

«Зараз «Нафтогаз» закачує газ по діючим цінам. Ці ціни є в нижній точці і тому вони не можуть бути підвищені. Тому що запас до початку опалювального сезону має бути сформований 20 мільярдів кубометрів. Це нам вистачить повністю для проходження наступного опалювального сезону», – запевнив глава уряду.  

Гройсман підкреслив, що не бачить об’єктивних підстав для підвищення ціни на газ та пообіцяв, що робитиме все, щоб «монополісти дотримувались стратегії зменшення цін».

«У травні місяці я дотиснув «Нафтогаз», щоб вони почали зменшувати ціну на газ…Я тоді запросив Павла Петренка, міністра юстиції, і доручив йому, давай розберемося, в чому ж там є проблема. Ми почали занурюватися у проблематику і побачили, що є міста, в яких вартість Гкал – 2 тисячі гривень, а є міста в яких – 1300″, – зазначив він. 

Прем’єр також зазначив, що встановлюючи граничну вартість послуг на постачання тепла і гарячої води споживачам, уряд забрав «неефективну» складову, яка збільшувала тарифи.

«Це все неефективність. Це зайві витрати, які вкладають в тариф, а потім люди платять. І це є велика несправедливість. Тому ми прийняли рішення, що тариф не може бути більший, ніж 1400 гривень – це  економічно обґрунтована позиція… Це буде економія 20%-40%. Ми назвали це «чесна платіжка»… Ми змусимо «комунальних баронів» привести тарифи у відповідність і зменшити їх для людей», – заявив прем’єр.  

Гройсман також зазначив, що результати аналізу вартості тепла у різних регіонах показали, що деякі компанії, які постачають ресурси, зареєстровані в офшорах.Раніше повідомлялося, що Кабінет міністрів запровадить граничний рівень ціни 1 Гкал теплоенергії в системі централізованого опалення на рівні 1,4 тис. гривень.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *