24.10.2021

«Газпром» знову оскаржив багатомільярдний штраф в Україні

«Газпром» подав до Верховного Суду України заяву про перегляд рішення Вищого господарського суду, яким той відхилив касаційну скаргу компанії щодо стягнення з неї 172 млрд грн (штраф та пеня) за зловживання монопольним становищем на ринку транзиту природного газу через Україну.

Про це йдеться в судовій ухвалі від 15 серпня, повідомляють «Українські новини«.

В рамках примусового стягнення боргу судовим рішенням Державна виконавча служба заарештувала 40,2% акцій ПрАТ «Газтранзит», які належать «Газпрому».

Заарештовано було 79,9 млн грн дивідендів, які підлягають сплаті «Газпрому» від участі в «Газтранзиті», а також корпоративні права та майно ТОВ «Газпром збут Україна». Пізніше суд скасував списання дивідендів від «Газтранзиту».

Нагадаємо, АМКУ оштрафував «Газпром» на суму 86 млрд грн за зловживання монопольним становищем на ринку транзиту газу 22 січня 2016 року. При цьому «Газпром» повинен був сплатити штраф до 4 травня того ж року. Дане рішення кілька разів було підтверджено українськими судами.

Не дочекавшись сплати, АМКУ подав позов до Господарського суду Києва про примусове стягнення штрафу і пені. У грудні суд задовольнив позов АМКУ і стягнув з «Газпрому» 172 млрд грн.

16 травня Вищий госпсуд України відхилив касацію «Газпрому».

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *