22.10.2021

Фірма брата нового глави Конституційного суду фігурує у криміналі – ЗМІ

Журналісти довідались, що компанія брата нового глави Конституційного суду Станіслава Шевчука фігурує у справі про розкрадання коштів держпідприємства «Укрхімтрансаміак».

Це випливає з матеріалів Печерського райсуду Києва від 5 грудня 2017 року, пишуть «Наші гроші«.

Встановлено, що держпідприємство та ТОВ «Українська морська транспортна компанія», співзасновником якої є Рулава Одд (змінив прізвище з Денис Шевчук) уклали договір про надання допоміжних послуг, за які перерахували близько 10 млн гривень у 2016 році.

Однак, фактично ці послуги надає ВАТ «Одеський припортовий завод», а вищевказані гроші незаконно виводяться з обороту держпідприємства на рахунки «Української морської транспортної компанії», а потім розподіляються між афілійованими до держпідприємства особами.

Також зазначається, що Одд у травні 2017 року став радником в.о. директора ДП «Укрхімтрансаміак» Ігоря Трегубенка.

Досудове розслідування встановило, що Одд має значний вплив на діяльність «Укрхімтрансаміак». Окрім тісно пов’язаний з власниками основного партнера держпідприємства АТ «Тольттіазот» і лобіює його інтереси. Російська компанія мала у 2016 році платити за транзит аміаку 4,8 доларів за кожні 100 км відстані і 16,5 доларів за надання інших послуг, однак, оскаржила ціну в суді і повернулася до розцінок 2011 року.

Дія цього тарифу є занизькою й призводить до близько 800 млн гривень збитку для «Укрхімтрансаміак», через додаткові послуги — ще близько 35,8 млн гривень втрачає на користь «Тольяттіазот». Все це може призвести до банкрутства держпідприємства.

Окрім того, Одда, Трегубенка та замдиректора «Укрхімтрансаміаку» Андрія Оганова пов’язують із діяльністю ТОВ «Агріхаб-Південний», яке купує рідкий аміак за номінальною вартістю, реалізуючи його підприємствам за продиктованою власниками даного підприємства та службовцями ДП ціною.

Отримані від продажу аміаку гроші надходять на рахунки фіктивних фірм, конвертуються та розподіляються між усіма учасниками угоди — власниками «Агріхаб-Південний» та службовцями «Укрхімтрансаміаку».

«Наші гроші» наголошують, що Рулава Одд є братом новообраного глави Конституційного Суду Станіслава Шевчука.

Згідно з декларацією-2016 рік Шевчук вказав свого брата та його частку у 70% в «Українській морській транспортній компанії». Ще 30% фірми належать Володимиру Кондібку, який, за даними ЗМІ, є родичем Трегубенка.

Нагадаємо, Станіслава Шевчука обрали головою Конституційного Суду України напередодні, 21 лютого 2018 року.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *