21.01.2022

Держзрада журналіста Муравицького: прокурор надав суду докази

Корольовський районний суд міста Житомира продовжив розгляд справи підозрюваного у державній зраді журналіста Василя Муравицького. На засіданні прокурор надав аудіозаписи розмов підсудного телефоном та у скайпі, а також листи з його електронної пошти.

Цього разу розгляд тривав за відсутності одного з адвокатів Муравицького – Адрія Гожого, інші два захисники були присутні.

Прокурор Вадим Левченко надав диск, на якому, за його словами, є скріншоти листів з електронної пошти Муравицького. В одному з файлів ішлося про розроблену стратегію виборчої кампанії для регіону Російської Федерації. Ще два листи містили інформацію про переказ грошей у російських рублях. Сам обвинувачений стверджує, що обидва повідомлення надходили йому зі спам-адрес.

Крім того, прокурор зачитав листування, що, як він стверджує, тривало у месенджері Telegram між Муравицьким та абонентом, який мав російський телефонний номер. У повідомленнях ішлося про вказівки й рекомендації щодо написання публікацій, а також згадувався сайт «Політнавігатор».

На засіданні заслухали аудіофайли розмов про статті у скайпі та по телефону, що, за словами сторони обвинувачення, також відбувалися за участі Муравицького.

Адвокати підозрюваного Андрій Доманський та Руслан Берещенко подали клопотання про визнання кожного із доказів недопустимим.

Натомість суд прийняв до розгляду усі докази прокурора та надасть їм оцінку у процесі вивчення.
Продовження судового розгляду у справі державної зради Муравицького заплановане на 16 листопада або 12 грудня.

Василя Муравицького, якого підозрюють у державній зраді, заарештували у серпні 2017 року. Журналіст із 2014 року активно публікував антиукраїнські матеріали та коментував події в Україні для проросійських ЗМІ. За чинним законодавством Муравицькому загрожує до 15 років позбавлення волі.

Підозрюваний перебував під вартою, а 27 червня цього року суд замінив йому запобіжний захід на домашній арешт.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *