17.09.2021

ЦВК розглянула деякі питання у зв’язку із введенням воєнного стану

30 листопада відбулось чергове засідання Центральної виборчої комісії, яке провела Голова Комісії Тетяна Сліпачук.

Комісія розглянула деякі питання реалізації Закону України "Про місцеві вибори" у зв’язку із введенням воєнного стану.

Указом Президента України від 26 листопада 2018 року № 393/2018 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженим Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні"  від 26 листопада 2018 року № 2630-VIII, який набув чинності 28 листопада 2018 року, в Україні введено воєнний стан із 14 години 00 хвилин 26 листопада 2018 року строком на 30 діб до 14 години 00 хвилин 26 грудня 2018 року із застереженням, що воєнний стан вводиться у Вінницькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській, а також Донецькій, Запорізькій, Херсонській областях та внутрішніх водах України Азово-Керченської акваторії.

Разом з тим, на час введення воєнного стану на окремих територіях у зазначених областях тривав виборчий процес місцевих виборів.

У зв’язку із вказаним Указом Президента України установлена
статтею 19 Закону України "Про правовий режим воєнного стану" заборона проведення місцевих виборів унеможливила подальшу організацію зазначених виборів, які перебували на різних етапах їх проведення.

ЦВК 29 листопада 2018 року прийняла постанову № 233 "Про деякі питання організації підготовки та проведення місцевих виборів в окремих регіонах України, в яких введено воєнний стан".

Станом на сьогодні законодавством України повною мірою не врегульовано проблемних питань стосовно завершення реалізації положень Закону України "Про місцеві вибори", які виникли внаслідок запровадження воєнного стану.

Відповідно до Закону України "Про Центральну виборчу комісію" до її повноважень належить забезпечення реалізації і захисту виборчих прав громадян України, забезпечення дотримання передбачених Конституцією та законами України принципів і засад виборчого процесу; здійснення контролю за додержанням вимог законодавства України про вибори; забезпечення однакового застосування законодавства України про вибори і референдуми на всій території України; здійснення консультативно-методичного забезпечення діяльності виборчих комісій, прийняття обов’язкових для використання в роботі виборчих комісій роз’яснень і рекомендацій з питань застосування законодавства України про вибори.

Окрім того, зазначений закон передбачає, що Комісія за результатами узагальнення практики застосування законодавства України про вибори і референдуми та практики проведення виборів і референдумів в Україні, а також у разі необхідності може за власною ініціативою розглянути та прийняти у встановленому цим законом порядку рішення стосовно:

1) надання виборчим комісіям, комісіям з референдумів роз’яснень і рекомендацій щодо застосування законодавства України про вибори та референдуми;

2) організації підготовки та проведення виборів і референдумів;

3) організації роботи виборчих комісій та комісій з референдумів;

4) підготовки пропозицій щодо вдосконалення законодавства України про вибори і референдуми;

5) інших питань, віднесених до повноважень Комісії.

Зазначені обставини у своїй сукупності вказують на необхідність реагування Комісією на ситуацію, що склалася у зв’язку із введенням воєнного стану, а також на необхідність реалізації наданих законодавством України повноважень Центральної виборчої комісії.

Відтак за результатами аналізу зазначених питань Центральна виборча комісія надала рекомендації субʼєктам виборчого процесу вказаних місцевих виборів.

Відповідну постанову Комісії оприлюднено на офіційному веб-сайті ЦВК.

http://www.cvk.gov.ua/pls/acts/ShowCard?id=44120&what=0

Зазначена постанова надіслана Вінницькій, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській обласним державним адміністраціям для передачі відповідним територіальним виборчим комісіям, органам ведення і регіональним органам адміністрування Державного реєстру виборців. А також – Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України, Національному банку України та  Державній казначейській службі України.

Окрім того, Комісія звернулася до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо невідкладного законодавчого врегулювання питань, які виникли у звʼязку із забороною проведення виборів до органів місцевого самоврядування унаслідок введення воєнного стану.

Про це "Багнету" повідомили у відділі взаємодії із ЗМІ секретаріату ЦВК.

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *