24.07.2021

Андрій Золотарьов: «Механіка» & КРТ: корпоративна сутичка або рейдерська «багатоходівка»?

Конфлікт між двома підприємствами, які претендують на звання ключового постачальника рейкових скріплень для «Укрзалізниці», – яскравий приклад того, як «працюють» фейки в епоху постправди, пише політолог Андрій Золотарьов. І наскільки вони можуть бути небезпечні.На думку політолога, подача інформації в форматі постправди використовується для інформаційних диверсій, а також для нанесення репутаційного шкоди політичним або бізнес-конкурентам. Конфлікт між АТ «Механіка» та Корпорацією КРТ, в який втрутився ще й НАБУ, – показовий приклад, як постправда стає зброєю рейдера, каже експерт у своєму блозі «Механіка» постправди …»

«Підробка документів, судові тяжби, шантаж і наклеп – ось неповний арсенал інструментів, якими безсоромно користується якась компанія АТ« Механіка », щоб досягти своєї кінцевої мети: захопити ринок і закільцювати на собі найбільші поставки для« УЗ », – пише Золотарьов. – Ну а паралельно – оточити завісою з згубного для репутації клубка фейків – найбільш помітні в транспортній галузі політичне фігури.Конечно, для того, щоб перераховані інструменти були дієвими, необхідно саме безвідмовну зброю – атака постправдой. Легенда ініціатора «війни» стара як світ: нібито вона, «Механіка», може запропонувати продукцію, аналогічну за якістю тієї, що є у конкурента – тільки дешевше. Але їй чинять перешкоди … Бо є сговор.Прі цьому – увага! – в корпоративний скандал втягуються правоохоронні органи – зокрема НАБУ. На підставі заяви «Механіки» в 2016-му році відкривається кримінальне провадження щодо посадових осіб “Укрзалізниці”, які під час проведення тендеру відхилили “Механіку” і віддали перевагу скріплення КРТ. Незважаючи на те, що аргументи у «УЗ» були більш, ніж вагомі (зокрема, – підробка і фальсифікації тендерної документації з боку «Механіки» і відсутність необхідних випробувань її продукції) НАБУ взялося за справу », – написано в блозі.

«Що ж таке ця« Механіка »і чому – як в НАБУ вважають – їй треба вірити, а її опоненту – такий же компанії, яка, до слова, на ринку більше 15 років, – ні? Тільки тому, що перша більш ефектно кричить про себе, виплоджуючи хвилі недоправди? Де доказ (юридична та фактична) того, що її продукція заслуговує на більшу увагу, ніж у конкурента, бо вона дешевша, а за якістю не поступається? Немає таких – є тільки емоційні посили про «поганому» конкурента і його змові з замовником, про що панує «несправедливості», яку потрібно усунути. Що характерно – сама «скривджена» «Механіка» чомусь норовить зачепитися на ринку абсолютно неконкурентним способом, нокаутувавши більш сильного опонента зі спини », – аналізує експерт.

Той факт, що головне антикорупційне відомство країни охоче вірить тільки одному учасникові конфлікту і відпрацьовує тільки його версію, автор блогу знаходить показовим: на його думку, це яскравий приклад того, як діє «постправда» на ціле відомство.

«Що це – надмірна довірливість антикорупціонерів, які легковажно повірили на слово одному з учасників конфлікту і раптом ні з того ні з сього взялися його захищати? Або, може, – давно знайома корупція? »- задається він питанням.

Те, що відбувається навколо «Механіки» і КРТ за участю такої структури, як НАБУ, -Золотарев вважає вельми симптоматичним. Це класична атака рейдера в супроводі постправди, переконаний він.

«Чому я наполягаю, що – рейдера? Тому що, якби йшлося про сутичку двох рівносильних конкурентів, «Механіка» повинна була б бути потужним підприємством-виробником – як і її опонент. Але їй це не потрібно. Вона виходить на арену інакше », – каже політолог.

Він нагадує, що якщо одне з підприємств – Корпорація КРТ – існує на ринку вже 15 років і за цей час не мало претензій з боку «УЗ», а його продукція регулярно проходить відповідні випробування, – то друге – «АТ Механіка», всіляко уникає випробувань своєї продукції.

«Може, тому, що весь її пафос щодо якості продукції, яка не гірше, ніж у КРТ, – насправді не більш ніж фейк? І продукція не пройде випробувань? Чи тому, що «Механіка» впевнена – «питання вирішити»? Навіть без проходження випробувань?-Задає питанням автор блогу .– Треба думати, прозорий ринок і справедлива конкуренція за першість – не варіант для стагнуючого підприємства ».

Він застерігає: використання грубих маніпулятивних технологій, яке в даному випадку демонструє конфлікт «Механіки» з КРТ, може стати поширеним рейдерським прийомом. Від чого в програші виявиться все суспільство.

По материалам:  ukraine.web2ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *