Томос для України: Московський патріархат зробив ще один різкий крок

Лист від патріарха Варфоломія з запрошенням взяти участь в Об’єднавчому соборі предстоятель УПЦ Московського патріархату митрополит Онуфрій відправив назад у Стамбул.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на заяву прес-служби УПЦ МП.

В заяві зокрема зазначається, що у своєму листі Патріарх Варфоломій «загрожує предстоятелю УПЦ ультиматумами», а також «вимагає співслужити з розкольниками». Тому митрополит Онуфрій цей лист «поклав назад у конверт і відправив до Стамбула за адресою відправника».

В УПЦ МП також відзначили, що в листі до Варфоломія присутні неприпустимі пасажі про необхідність співпраці з митрополитом Київським, а також про те, що УПЦ перейшла “в повну залежність від нашого Святійшого Апостольського і Вселенського Патріаршого Престолу”.

Прес-служба УПЦ МП також повідомила, що за прикладом митрополита Онуфрія пішли кілька інших єпископів, після запрошення від патріарха Варфоломія для участі в об’єднавчому соборі.

Нагадаємо, раніше єпископ УПЦ Московського патріархату Олександр Драбинко опублікував запрошення на Об’єднавчий собор українських православних церков від Вселенського патріархату.