Голові Конституційного суду України висловили недовіру: подробиці гучного рішення

У вівторок, 14 травня, на засіданні Палати Конституційного суду більшість суддів КС України висловили недовіру голові Конституційного суду України Станіславу Шевчуку.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє “Дзеркало тижня”.

За таке рішення проголосували більшість суддів.

Вранці на засіданні Палати Конституційного суду голова суду Станіслав Шевчук виступив проти розгляду висновку комісії з питань регламенту та етики щодо можливих порушень з боку голови суду, запропонувавши замість того розглянути питання щодо конституційності закону “Про очищення влади”. Більшість суддів не підтримала цю пропозицію, після чого Шевчук покинув засідання. Без участі Шевчука комісія перейшла до розгляду можливих порушень ним законодавства та суддівської етики.

Розглянувши поданий раніше висновок, комісія знайшла підстави для висловлення недовіри голові Конституційного суду і звільнення  Шевчука Станіслава Володимировича з посади судді Конституційного суду “у зв’язку з вчиненням ним істотного дисциплінарного проступку, грубим і системним нехтуванням своїми обов’язками, що є несумісним зі статусом судді Конституційного суду України і виявила його невідповідність займаній посаді”.

“Допущені суддею і Головою Конституційного суду України Шевчуком С. В. порушення Конституції і законів України, а саме видання незаконних розпоряджень, політизація діяльності Конституційного суду України і його голови, ігнорування прав суддів, порушення конституційних гарантій”, – йдеться в звіті.

Варто зауважити, що відповідно до статті 104 Конституції України “новообраний Президент України вступає на пост не пізніше ніж через тридцять днів після офіційного оголошення результатів виборів, з моменту складення присяги народові на урочистому засіданні Верховної Ради України. Приведення Президента України до присяги здійснює Голова Конституційного Суду України”.

Збори суддів КС вже заявили, що навіть дострокове звільнення голови Конституційного суду не зможе зірвати інавгурацію новообраного президента.

Нагадаємо, Станіслава Шевчука обрали головою Конституційного суду України 21 лютого 2018 року. Відповідно до законодавства голову Конституційного Суду України обрали зі складу суддів шляхом таємного голосування замість Юрія Бакуліна, у якого в 2017 році закінчився термін повноважень.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.