Аваков звинуватив Порошенка в підкупі виборців коштом бюджету

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що штаб президента Петра Порошенка за допомогою адмінресурсу і коштом бюджету намагається купити голоси пенсіонерів Києва, Київської області та ще одного регіону.

Про це він сказав в ефірі телеканалу ICTV.

За словами Авакова, «виборча сітка» працює так: один із представників штабу наймає агітаторів, ті обирають 100 людей, як правило, найбідніших, йдуть до них і запитують, чи готові вони підтримати їхнього кандидата. Якщо так, то пропонують допомогу.«Зі ста осіб 30 говорить «так, ми готові». Цих людей записують, йдуть до райради або соцзабез зі списком і кажуть керівнику райради, меру виділити цим людям по 1 тис. гривень. Використовуючи кошти програми «Турбота», закладеної в бюджеті», – розповів міністр.

Після того, як гроші виплачено, додав глава МВС, виборцю телефонують зі штабу з проханням дотримати обіцянки й проголосувати за їхнього кандидата.

Аваков зазначив, що загалом у поліції є звернення щодо «виборчих сіток» чотирьох кандидатів, однак в описаному випадку йдеться про команду Порошенка.

Нагадаємо, раніше у Нацполіції заявили, що найбільше кримінальних проваджень розпочато за фактами підкупу виборців на користь лідерки ВО «Батьківщина» Юлії Тимошенко та чинного президента Петра Порошенка.